Rtv

Rosnąca konkurencja na rynku VOD w Polsce

Rynek VOD od paru lat systematycznie się rozrasta i przykuwa uwagę coraz to bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami. Konkurencja rośnie, choć czołowi dostawcy nadal utrzymują się na najwyższych miejscach. Netflix i HBO dominują nie tylko u nas, ale i za granicą. Jakie jednak są alternatywy w postaci mniejszych i tańszych platform? I czy opłacalnym jest korzystanie z ich usług?

Wystarczy jedna platforma

Mnogość filmów, seriali i programów tv, jakie oferują największe stacje VOD jest porażająca. Dlatego też użytkownik zazwyczaj decyduje się na związanie wyłącznie z jedną z nich, gdyż biblioteka produkcji jest na tyle rozbudowana, iż nie potrzebuje więcej. Chili tv należy do grupy platform o mniejszym rozmiarze – zainteresować może szczególnie miłośników odkrywania nowych marek VOD i porównywania ich z innnymi. W katalogu Chili znajduje się około 3 tysięcy filmów i seriali. Co niesłychanie istotne, usługa ta nie łączy nas od razu z jej subskrypcją. Możemy zdecydować się na wybór jednej produkcji, zapłacenie za nią, a następnie obejrzenie i…to wszystko. Nie ma przymusu płacenia comiesięcznego abonamentu, aby korzystać z całej biblioteki lub tylko po to, aby obejrzeć parę interesujących nas produkcji. Jest to na pewno o wiele wygodniejsze rozwiązanie w przypadku, gdy na danej platformie VOD poszukujemy jedynie paru filmów czy seriali i nic poza tym.

Jakie produkcje filmowe znajdziemy w Chili tv?

Chili tv w porównaniu do gigantów VOD jest zaledwie raczkującym produktem. Nie zmienia to jednak faktu, iż w jej usługach natrafimy na wiele jakościowych i kultowych filmów. Przede wszystkim, w bibliotece dominują produkcje nominowane do nagród czy nagrodzone Oskarami. Co więcej, mowa tutaj nie tylko o filmach starszych, ale i zeszłorocznych, toteż użytkownik może obejrzeć sporo popularnych hitów filmowych. Aplikacja dostępna jest i na telefonach, i na telewizorach oraz laptopach – maksymalna do osiągnięcia jakość strumieniowania to rozdzielczość HD. Tym, co wyróżnia Chili tv na tle innych propozycji z obszaru VOD jest to, iż aplikacja ta nie oferuje abonamentu. Wypożyczenie jednego filmu waha się od 10 do 15 złotych.

Leave a Comment