Gry

Niepokonana konsola wciąż na szczycie?

Mimo tego, że Playstation 4 ma już swoje lata, a za horyzontem jawi się zapowiedź jej piątej już następczyni, to nie można zignorować tego, iż jej wprowadzenie na rynek spowodowało spore zamieszanie. Platforma ta od swoich początków konkuruje z konsolami tworzonymi przez konkurencyjny Microsoft – obie firmy prześcigają się w coraz to nowszych i bardziej innowacyjnych pomysłach, jednak ogólne zwycięstwo trzeba przyznać PS od Sony. 

Z pozoru niczym nie wyróżniająca się konsola

Producenci zdążyli już przyzwyczaić użytkowników konsol, że ich kolejne odsłony pojawiające się po sobie, nie wywołują szczególnie hurraoptymistycznych reakcji. To jest, oceniane są dobrze, czasami nawet i bardzo dobrze, ale podsumowywane są jako produkt poprawny, który jednak nie przykuł uwagi atrakcyjniejszą wizją. Nic zresztą dziwnego, że producenci wolą postawić na znany i bezpieczny szlak, niż ryzykować rozwiązaniami, które niekoniecznie okazałyby się udane. Nawet jeśli docenione zostałyby przez zwykłych użytkowników za odwagę czy chęć rozwoju. Playstation 4 nie ma w sobie niesamowicie rozbudowanej technologii, która w stanie jest czynić cuda, ale jest bardzo solidną i wydajną produkcją. Nie można też zignorować ceny, która do zawyżonych na pewno nie należy.

Smukły, elegancki wygląd

Przechodząc do zewnętrznego designu Playstation 4 warto podkreślić zgrabność urządzenia. Swoją stylistyką nawiązuje do futurystycznych wizji i wtapia się w otoczenie. Obudowa PS 4 charakteryzuje się dwoma typami plastiku – jednym połyskującym oraz drugim matowym. Konsola ta, w porównaniu do swoich poprzedniczek nie jest specjalnie głośna. Wyższe dźwięki słyszalne są zazwyczaj jedynie przy odpalaniu płyt, następnie, po chwili cichną. Z racji na zapowiedziane już Playstation 5, cena “czwórki” zacznie spadać. Jest to dobry moment, aby zdecydować się na zakup po promocyjnej cenie, szczególnie że wydanych zostało sporo gier dobrej jakości, w które warto na konsoli 4 generacji zagrać. Produkt ten może i nie zaoferował rewolucji, ale z pewnością utrzymał tendencję wzrostową w rozwoju oraz wysoki komfort korzystania z platformy.

Leave a Comment