Recenzje

Najlepsze karty graficzne do 1000 zł

Nowa generacja zbliża się nieuchronnie, więc przeskok graficzny jest nieunikniony. Warto w takim razie zastanowić się nad ulepszeniem naszej jednostki, abyśmy mogli cieszyć się jakością detali proporcjonalną do ceny, którą jesteśmy w stanie przeznaczyć na kartę graficzną. Przedstawiamy nasz ranking kart graficznych do 1000 zł.

Nvidia GeForce GTX 1060 6GB

Nvidia GeForce GTX 1060 6GB to obecnie najlepsza karta graficzna średniej klasy od Nvidi i druga najlepsza karta graficzna na rynku o wartości poniżej 1000 złotych. Została ona zbudowana w architekturze Pascala firmy Nvidia, co oznacza, że jest to znacznie bardziej wydajny energetycznie układ GPU niż RX 580. Procesor graficzny Nvidia jest również wyposażony w dziesięć wieloprocesorów strumieniowych i 1280 rdzeni miedzianych. Charakteryzuje się podstawową częstotliwością zegara 1759 MHz, co pozwala jej zapewnić niemal identyczną, jeśli nie lepszą, wydajność w większości gier, jak w przypadku RX 580. GTX 1060 jest również bardziej energooszczędny, a dzięki 6 GB może być nadal uważany za przyszłościową kartę graficzną. Co więcej, GTX 1060 6GB to VR, G-Sync i Game Stream-Ready. Dlatego też, jeśli szukasz najlepszego procesora graficznego poniżej 1000 złotych, Nvidia GeForce GTX 1060 6GB to Twój wybór.

Sapphire Radeon Pulse RX 580 8GB

Sapphire Radeon Pulse RX 580 jest niewątpliwie jednym z najlepszych wyborów dla procesorów graficznych o wartości poniżej 1000 zł. Jest to niewielka aktualizacja RX 480 i została zbudowana do gry na najwyższych ustawieniach z wykorzystaniem rozdzielczości FHD i QHD. Można śmiało powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych kart graficznych AMD do gier. RX 580 posiada niewielki wzrost prędkości taktowania w całym zakresie, co czyni go przyzwoitą alternatywą dla GTX 1060. W porównaniu z RX480, prędkości zegara są również ulepszone, a częstotliwość taktowania zegara wzrosła do 1750 MHz. Bez względu na to, jakiego producenta wybierzesz, RX 580 jest wyposażony w ekskluzywną technologię Radeon Chill firmy AMD oraz rdzenie graficzne 4. generacji GCN. Dostępne są wszystkie najnowsze technologie AMD, takie jak FreeSync, Eyefinity i LiquidVR. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na tę niezwykłą kartę RX 580, będziesz potrzebował zasilacza o mocy 600W.

 

Tak prezentuję się obecnie nasz ranking kart graficznych do 1000 złotych i jak możecie przeczytać powyżej, w tej cenie możemy ograć najnowsze produkcje w ich pełnej okazałości i nie musimy zastanawiać się, czy zakupiona przez nas gra nie będzie zbyt wymagająca dla naszej jednostki.

 

 

 

Leave a Comment